Jdi na obsah Jdi na menu
 


Titanic

20. 11. 2008

TITANIC

Gigantický film o velké tragédii, která vzrušuje svět více než šestaosmdesát let. Jeho zrod provázely legendární potíže, ale i obrovské úsilí a doslova technické zázraky. Je to nejdražší z dosud natočených filmů. Diváka okouzlí Titanic v dosud nejvěrnějším provedení i unikátní filmové záběry skutečného vraku.
Film získal 11 oscarových ocenění včetně nejlepší film.

Titanic - film

Milostný příběh na pozadí největší katastrofy.

Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho palubě také chudý Jack a bohatá Rose. On vyhrál lístek v pokeru, ona měla pronajato jedno z nejluxusnějších apartmá. Prožili spolu nejkrásnější chvíle života a slíbili si, že už se nikdy nerozejdou - až do oné osudné noci, kdy pýcha lidstva narazila v Severním moři do ledovce, který Titanic neúprosně poslal ke dnu. Krásná romance se změnila ve zběsilý a tragický boj o záchranu. Kolik jim zbývá? Hodina, možná dvě...

Během filmu, který trvá téměř 200 minut prožijete milostné dobrodružství, napínavé drama a katastrofu.


MAKETA TITANICU

Náklady přesáhly všechny světové rekordy. Film stál dvě stě milionů dolarů a zabral sto šedesát natáčecích dnů.
Tvůrci filmu více než pět let studovali archivy a fotografie. Odbornými poradci se stali Don Lynch a Ken Marschall, světově uznávaní odborníci na tuto problematiku. Když viděli ve studiu v Mexiku v Rosarito Beach maketu Titaniku postavenou Cameronovým týmem, měli prý pocit, že se vrátil čas. Iluze byla dokonalá. Všechno do nejmenších detailů odpovídalo předloze.

Mexiko bylo vybráno za místo natáčení kvůli poloze vody, země a sluníčka - pohyb slunce byl kvůli autentičnosti obzvlášť důležitý. V areálu o rozloze 16 hektarů vznikla obrovská nádrž o obsahu 64 milionů litrů mořské vody. Do něho byla posazena 236 metrů dlouhá a 40 metrů vysoká replika Titaniku, zkonstruovaná podle původních plánů a jen o deset procent menší než originál.

V prostředí věrně napodobujícím skutečný Titanic jsou brilantní, přesvědčivé vizuální efekty. Počítačových efektů je několikanásobně více než ve Spielbergově filmu Jurský park.

KULISY A REKVIZITY

Aby bylo všechno perfektní, dal Cameron podle starých návrhů zhotovit dokonce i takové detaily jako nábytek, koberce či skleničky, ze kterých pili cestující první třídy. Věrnou podobu dostala i vykládaná okna, ložní povlečení, záchranné vesty - prostě tisíce věcí, které vytvořily maximálně věrohodnou iluzi.

Pod vedením nejuznávanějších specialistů na historii Titaniku, vytvořil Cameron se svým týmem mnohem víc než jen filmovou scénu. Stvořil ohromující kopii lodi samotné. Interiéry i exteriéry byly vypracovány s takovou pozorností k detailům, že se na ně nikdy nebude pohlížet na nějaké filmové kulisy, je to prostě Titanic.

HERCI

Leonardo DiCaprio (Jack Dawson)
Leonardo DiCaprio       http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/paramount_pictures/titanic/leonardo_dicaprio/titanic3.jpg
http://www.titanicmoviememorabilia.com/htmlarea/user_images/other_197/Titanic%20-%20Jack%201a.jpg     http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/paramount_pictures/titanic/leonardo_dicaprio/titanic4.jpg
Kate Winslet (Rose DeWitt Bukaterová)
Kate Winslet      http://img.search.com/thumb/8/83/KateWinsletTitanic2.jpg/250px-KateWinsletTitanic2.jpg
http://discoveringhair.com/blog/haircolor/katewinslet_titanic_hair.jpg
Billy Zane (Cal Hockley)
Billy Zane        http://www.geocities.com/Hollywood/Bungalow/1041/bzautog.jpg
Kathy Bates (Molly Brownová)
Kathy Bates      http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/titanic/kthybts.jpg
Bill Paxton (Brock Lovett)
Bill Paxton
Gloria Stuart (Rose)
Gloria Stuart        
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář